Náš příběh

Ahoj

Ahoj, vítejte v naší cestovatelské komunitě Úžasná místa v Česku. S kým se ještě neznáme, tak tady jsme. Máma Eva a dcera Krista, dvě cestovatelky tělem i duší, co si řekly, že naučí lidi cestovat po Česku. Užasná místa v Česku jsme založily v roce 2020 jako rodinný koníček. Odjakživa nás totiž baví cestovat a vydávat se na neznámá místa. Česko máme procestované od dětství skrz na skrz, takže známe spoustu neokoukaných úžasných míst, které v naší komunitě odhalujeme na překrásných fotkách od nás i našich fanoušků.

Máma Eva

Turistika je můj velký koníček. Na výlety vyrážím skoro každý den, ať už je víkend nebo odpoledne po práci. Mám procestované celé Česko, nejčastěji ale objevuju krásy severních Čech. Máme chalupu v Českém Švýcarsku, takže ho mám prochozené skrz naskrz, a vyrážím často na výlety také do Lužických hor, Českého středohoří, Labských pískovců nebo Jizerek. Fotky ze svých výletů sdílím pravidelně v naší facebookové skupině Úžasná místa v Česku, kterou jsme s dcerou Kristou založily jako místo, kde můžu inspirovat další lidi k objevování Česka. Starám se o schvalování příspěvků a moderování diskuze, což mi zabírá spoustu volného času. Ale je super vidět, že se moje skupina lidem líbí, během pár měsíců má už 400 000 členů :-)

Dcera Krista

Po Česku jsme cestovala odmalička se svými prarodiči a rodiči a vášeň pro cestování mě neopustila ani v dospělosti. Začala jsem hodně cestovat na vejšce a doposud jsem procestovala 37 zemí světa. Některé země dokonce opakovaně, nejvíc miluju jihovýchodní Asii, Maroko a alpské země, kam se často vracím. Česko mám projeté křížem krážem a nejradši mám České Švýcarsko, odkud pocházím a kam se pravidelně vracím za rodiči. Moje fotky můžete sledovat na mém soukromém Instagramu. Pomohla jsem mamce v roce 2020 založit skupinu na Facebooku, aby měla místo, kde může sdílet fotky ze svých výletů a inspirovat se fotkami ostatních. Před nedávnem jsem se rozhodla založit nám i Instagram Úžasná místa v Česku, kam dávám tipy na ta nejkrásnější místa v Česku ať už z vlastních fotek nebo od dalších cestovatelů. Hrozně mě to baví, což je doufám i vidět. Během prvního půl roku nám na Instagramu přibylo 120 000 sledujících :-)

Inspirace na výlety

V naší komunitě sdílíme tipy na úžasná místa v Česku. Nejraději odkrýváme méně známá turistická místa, která většina lidí nezná. Chceme totiž podporovat turismus i v méně frekventovaných lokalitách, takže u nás nenajdete jen Karlštejn, Kutnou horu nebo Český Krumlov. Touláme se po nejvíc zapadlých koutech Česka a odhalujeme jeho krásy. Často také lovíme v mapách nová místa, která stojí za to navštívit a ukázat odstatním lidem. Věříme, že naše země je opravdu krásná a jeden život nestačí na to, abychom ji celou procestovali.

Respekt k přírodě

Věříme, že cestovat lze daleko udržitelněji, než bylo doposud zvykem. Za úžasnými místy není potřeba cestovat na druhý konec světa, jsou i u nás v Česku. A když se naučíme cestovat lokálně a víc u nás než do zahraničí, můžeme tím podpořit nejen naši zemi, ale i zmírnit zátěž pro planetu a atmosféru, kterou cestování vytváříme. Cestování a turistika jsou pro nás hlavně o odpovědnosti vůči přírodě. Proto podporujeme udržitelnou turistiku a snažíme se lidi učit a přesvědčovat, aby po sobě na výletech a cestách v přírodě nic nezanechali.

Nejen výlety

Kromě úžasných míst dáváme také tipy na zajímavá ubytování, turistické atrakce, služby a produkty, které mohou na svých cestách využít. Vše vybíráme pečlivě a snažíme se v naší komunitě představovat jen taková místa, služby a značky, které nám přijdou dostatečně atraktivní a věříme, že o ně naše komunita bude mít zájem.

 

 

Zpět do obchodu