Jak nainstalovat Lightroom presety do mobilu, když nemáte program v počítači

Mobilní aplikace Lightroom je skvělý způsob, jak jednoduše upravovat fotky. A je úplně zdarma. Pokud ale chcete používat Lightroom presety v mobilu, může se to zpočátku zdát trochu matoucí. Hlavně pokud nemáte program Lightroom v počítači a chcete ho používat čistě jen v mobilu. 

Pojďme se společně podívat, jak nainstalovat Lightroom presety do mobilu, když nemáte program v počítači. 

Nejprve si stáhněte aplikaci Lightroom

Mobilní aplikace Lightroom je zdarma ke stažení na App Store i na Google Play, můžete ji tak používat téměř ve všech mobilních telefonech. Stačí dát stáhnout, aplikace se vám nainstaluje do vašeho mobilního telefonu a můžete ji začít okamžitě používat.

Pokud používáte program Lightroom i na počítači, přihlaste se na mobilu pod stejným účtem a všechny fotky, presety a nastavení se vám automaticky propojí, takže budete mít vždy vše hezky najednou jak na mobilu tak i na počítači. Stačí pak, když si nahrajete zakoupené Lightroom presety ve formátu XMP do počítačové verze Lightroomu a automaticky se vám zobrazí i v mobilní aplikaci.

 

Počítačová verze Adobe Lightroom je placená a vyplatí se, pokud se úpravě fotek věnujete často nebo profesně. Na monitoru uvidíte fotky v daleko lepším detailu, takže je budete moci upravovat opravdu profesionálně a zároveň je jednoduše exportovat do počítače nebo do Photoshopu. 

Já si platím měsíční členství za 10 dolarů, které mi umožňuje používat na počítači Adobe Lightroom a také Adobe Photoshop, což je pro mě jako fotografa hodně užitečná kombinace. 

Jak nainstalovat Lightroom presety do mobilu, když nemáte program v počítači

Teď ale konečně k věci, protože ne každý má placenou verzi Lightroom na počítači a tudíž nemůže nahrát klasické Lightroom presety ve formátu XMP do mobilní aplikace Lightroom. Což je škoda, protože naprostá většina kupovaných presetů je právě ve formátu XMP.

Když nemáte Lightroom na počítači, ale jen v mobilní aplikaci a chcete používat Lightroom presety v mobilu, budete je potřebovat nahrát do mobilní aplikace ve formátu DNG.

 

1. Stáhněte si DNG obrázky do telefonu

 

Pokud jste si zakoupili Lightroom presety a přišly vám také ve formátu DNG (DNG je v podstatě fotka s příponou DNG, která obsahuje kromě fotky také její nastavení), stáhněte si do mobilu všechny fotky ve formátu DNG, které vám přišly e-mailem nebo v odkazu na úložiště.

Pokud jste obdrželi fotky zazipované ve formátu ZIP, můžete použít na mobilu aplikaci jako např. iZip nebo unzip a tím si je otevřít. Samozřejmě také můžete fotky odzipovat na svém počítači a potom si je rovnou přeposlat do telefonu.

 

2. Importuje DNG obrázky do mobilní aplikace Lightroom

 

Jakmile máte fotky ve formátu DNG stažené ve svém mobilu v galerii fotek, můžete je jednoduše importovat do mobilní aplikace Lightroom.

Otevřete aplikaci Lightroom a vytvořte nové album, do kterého vložíte fotky ve formátu DNG. Pro vytvoření alba klikněte na “Vytvořit album” nebo na znaménko + na pravé straně v sekci Album. Pojmenujte si ho podle zakoupeného presetu a uložte.

 

 jak nainstalovat Lightroom presety do mobilu

  

 

Nyní do alba vložte z mobilu první fotku ve formátu DNG. Pokud máte více variant presetu a tudíž více DNG fotek, vložte takto postupně všechny do alba.

 

 

3. Vytvořte si Lightroom presety z DNG obrázků

 

Jakmile máte v Lightroomu nahrané všechny DNG fotky, vytvořit si z nich Lightroom preset je už velmi jednoduché. V aplikaci si otevřete první fotku, kliknete na tři tečky nahoře vpravo kliknete na “Vytvořit preset”. 

Nejlepší je, když si presety rovnou uložíte do jedné “Skupiny presetů”, kterou si pojmenujete, abyste je měli pěkně pohromadě. Můžete si je ale klidně uložit i zvlášť. Já si všechny DNG obrázky (presety) uložila pod jednu skupinu pojmenovanou “Horská dobrodružství DNG”.

 

 Jak nainstalovat Lightroom presety do mobilu

 

 

Teď máte všechny Lightroom presety připravené k okamžitému použití ve vaší aplikaci. 

 

4. Nahrajte si do aplikace Lightroom fotku, kterou chcete upravit pomocí presetu

 

Teď už je to jednoduché. Vyberte si v mobilu jakoukoliv fotku a nahrajte ji do aplikace Lightroom. Dole pod fotkou klikněte na “Presets” a klikněte na některý z presetů ve formátu DNG, který jste sem v předchozím kroku nahráli. Fotka se vám pomocí presetu okamžitě upraví. 

 

 

 

 

A to je vše :-) Není to tak těžké, jak to vypadá. Poprvé vám to s tímto návodem zabere tak 15 minut, podruhé už to zvládnete celé za 3 minuty. 

 

Nejjednodušší je koupit si Lightroom presety rovnou ve formátu DNG

Pokud nemáte program Lightroom v počítači, dejte si pozor na to, jaké Lightroom presety na internetu kupujete. Naprostá většina je totiž jen ve formátu XMP, který lze dostat do mobilní aplikace jen přes počítačovou verzi Lightroomu. Bez programu je tak do mobilu nedostanete. 

Nejjednodušší je samozřejmě koupit si Lightroom presety rovnou ve formátu DNG, takové presety ale není tak jednoduché najít nebo jich není tolik na výběr. 

V mém eshopu najdete všechny Lightroom presety ke stažení v obou formátech najednou - XMP i DNG. Takže je můžete začít okamžitě používat, i když nemáte placenou verzi Lightroomu. Stačí si vybrat jeden z mých oblíbených balíčků Lightroom presetů a už za pár minut můžete propůjčit svým fotkám profesionální vzhled.

KOUPIT LIGHTROOM PRESETY PRO MOBIL

Ať vám mé presety slouží! Krista z Úžasných míst v Česku

 

Zpět do obchodu